دانلود Windows 10 Technical Preview Build 10041 - اولین نسخه رسمی پیش نمایش ویندوز ۱۰

Windows 10 جدیدترین نسخه و نسل جدید سیستم عامل ویندوز بوده که به تازگی منتشر شده و قرار است جایگزین Windows 8.1 شود. ظاهراً شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است تا Windows 9 را به Windows 10 تغییر دهد و نسل جدید سیستم عامل ویندوز، Windows 10 خواهد بود.

تغییرات بسیار گسترده‌ای در Windows 10 نسبت به نسخه‌ی قبلی ویندوز صورت گرفته است که فعلاً جزئیات آن در دسترس نیست ولی مواردی مانند «Multi-desktop» یا «میزکار چندگانه» و بازگشت Start Menu محبوب اولین تغییراتی هستند که به چشم می‌خورند؛ اضافه شدن چندین برنامه دیگر Metro و همگام بودن تمامی نرم افزارها با یکدیگر از جمله تغییراتی هستند که به محیط کاربری Metro اضافه شده‌اند.

Windows 10 از نظر ظاهری بسیار شبیه Windows 8.1 است ولی عملکرد و کارایی آن بهبود یافته است، هسته ویندوز به طور وسیعی تغییر پیدا کرده و بسیاری از مشکلات Windows 8 برطرف گردیده است؛ مایکروسافت با ارائه Windows 10 امیدوار است تا بتواند بار دیگر موفقیت Windows XP و Windows 7 را کسب کند.

اولین نسخه پیش نمایش Windows 10 تحت عنوان Technical Preview به تازگی منتشر شده و از سایت رسمی مایکروسافت نیز قابل دانلود است.

نکات قابل توجه:
1. این نسخه اولین نسخه پیش نمایش ویندوز بوده و برای تست و آزمایش ویژگی‌های جدید ویندوز منتشر شده است و مناسب استفاده‌ی روزمره نیست.

2. همراه توجه داشته باشید که این نسخه از ویندوز ممکن است ایرادات و اشکالاتی داشته باشد و برنامه‌های مختلف بر روی آن به درستی کار نکنند.

3. این نسخه از ویندوز فقط تا تاریخ 15 آوریل 2015 (۲۶ فروردین ۱۳۹۴) اعتبار دارد و پس از آن از کار خواهد افتاد.

4. این نسخه از ویندوز در یک ویرایش جداگانه برای شرکت‌ها و تشکلات سازمانی منتشر شده است که نسخه Enterprise نام دارد و برای استفاده سازمانی مناسب است.